Siatkówka - serwis informacyjny VIS Polska

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (30-12-2023) kursy i typy

Data dodania: 30 grudnia, 2023 r. / Aktualizacja: 30 grudnia, 2023 r.
Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel typy i kursy bukmacherskie Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel typy i kursy bukmacherskie | Źródło: Pixabay / KeithJJ

Różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi drużynami w górnych rejonach tabeli nie są zbyt znaczące. Wyniki bezpośrednich spotkań takich zespołów mogą mieć zatem kluczowy wpływ na układ sił w dalszej części sezonu. Sprawdźcie, jak wyglądają nasze Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel typy.

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel analiza bukmacherska

Choć trudno w to uwierzyć, ale popularni Jurajscy Rycerze, jak zwykło się nazywać siatkarzy z Zawiercia, jeszcze dekadę temu rywalizowali na poziomie czwartej ligi. Mozolna praca oraz solidne wsparcie sponsorskiego pozwoliło im jednak wspiąć się na sam szczyt, z którego jak widać nie mają zamiaru w tym momencie schodzić.

Trzecie miejsce z kampanii 2021/2022 jest jak na razie największym sukcesem zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego, aczkolwiek apetyty są naturalnie dużo większe. Na przeszkodzie co sezon stają jednak kolejni ligowi rywale. Jednym z tych największych jest rzecz jasna drużyna z Jastrzębia-Zdroju.

Pomarańczowi właściwie od zawsze należeli do najlepszych ekip w stawce, czego dowodem jest chociażby 15 medali Mistrzostw Polski. Tych z najcenniejszego złotego kruszcu uzbierało się dotychczas dokładnie trzy, z czego aż dwa na przestrzeni trzech minionych sezonów. W takiej sytuacji pozycja lidera PlusLigi piastowana przez Tomasza Fornala i spółkę nie powinna raczej nikogo dziwić.

Znajdzie się jednakże przynajmniej kilka zespołów marzących o zajęciu miejsca klubu z Górnego Śląska. Warta jest obecna w tym wąskim gronie, ale misja, na którą się porywa, należy raczej do gatunku tych niemożliwych. Z drugiej jednak strony nie takie rzeczy widziały już oczy polskich kibiców siatkówki. Im więcej niespodzianek, tym lepiej dla atrakcyjności całych rozgrywek, czyż nie?

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel typy bukmacherskie

Lokata, jaką w tabeli Plus Ligi zajmuje ekipa dowodzona przez Marcelo Mendeza, pozwala oczywiście stawiać ją w roli faworyta, ale całkowite lekceważenie gospodarzy sobotniego starcia może być finalnie opłakane w skutkach. Pamiętajmy bowiem, że zawiercianie mają na tyle dobrze zbilansowaną kadrę, że są w stanie przeciwstawić się każdemu. Wygrana Jastrzębia w trzech szybkich setach jest raczej niemożliwa. Co najmniej cztery emocjonujące partie w tej ciekawej potyczce to absolutne minimum (będzie miał miejsce 4. set –siatkarski kurs bukmacherski 1.45 STS).

Po cichu liczymy na to, że spore emocje będą miały miejsce już w pierwszej odsłonie omawianej rywalizacji. Michał Winiarski potrafi umiejętnie zmobilizować swoich podopiecznych. Oczywiście przeciwstawienie się aktualnym mistrzom kraju to jedno z największych wyzwań w całym sezonie, ale przy pełnej mobilizacji nie ma przecież rzeczy niemożliwych (powyżej 44.5 punktów w 1.secie – 1.51 Fortuna).

Zobacz również najnowszy ranking FIVB

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel statystyki

Ostatnie tygodnie to pasmo nieustających sukcesów w wykonaniu obu zespołów. I to nie tylko na krajowym podwórku, ale także podczas występów na arenie międzynarodowej. To właśnie przez wzgląd na tę dobrą dyspozycję ich bezpośredni pojedynek zapowiada się tak bardzo interesująco.

Ostanie mecze Warty Zawiercie

Craiova – Warta 0:3

Skra Bełchatów – Warta 0:3

Warta – Craiova 3:0

Ostatnie spotkania Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski – Czeskie Budziejowice 3:0

Jastrzębski – Ślepsk Suwałki 3:0

Luneburg – Jastrzębski 0:3

Ostatnie bezpośrednie pojedynki

Jastrzębski – Warta 3:0

Warta – Jastrzębski 2:3

Warta – Jastrzębski 1:3

Przełamanie hegemonii jastrzębian nie będzie proste, ale pamiętajmy, że siatkówka to tylko sport i tutaj absolutnie wszystko jest możliwe.

PlusLiga terminarz

W najbliższych tygodniach zarówno Wartę jak i Jastrzębskiego czeka kilka bardzo ciężki pojedynków. Oto PlusLiga terminarz na parę następnych kolejek ligowych:

Aluron CMC Warta Zawiercie

  • ZAKSA – Warta Zawiercie (godz. 18:20, 3 stycznia 2024r.)

  • Warta Zawiercie – Stal Nysa (godz. 14:45, 7 stycznia 2024r.)

  • Warta Zawiercie – AZS Olsztyn (13 stycznia 2024r.)

Jastrzębski Węgiel

  • Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (godz. 21:00, 2 stycznia 2024r.)

  • ZAKSA – Jastrzębski Węgiel (godz. 12:30, 6 stycznia 2024r.)

  • Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa (13 stycznia 2024r.)

Gdzie będzie dostępna relacja z meczu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel?

Z meczu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel transmisja będzie możliwa do śledzenia na antenach stacji Polsat Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go. Początek relacji 30 grudnia 2023r. około godz. 14:45.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!