Siatkówka - serwis informacyjny VIS Polska

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel (10-12-2023) Kursy i typy bukmacherskie

Data dodania: 9 grudnia, 2023 r. / Aktualizacja: 9 grudnia, 2023 r.
Projekt Warszawa Jastrzebski Węgiel typy i kursy bukmacherskie projekt-warszawa-jastrzebski-wegiel-typy-i-kursy-bukmacherskie | Źródło: Pixabay / KeithJJ

Absolutnie hitowym starciem 11. kolejki PlusLigi będzie bój wicelidera z najlepszą ekipą w stawce. Czyżby imponująca passa podopiecznych Marcelo Mendeza miała zostać przerwana właśnie przez Artura Szalpuka i spółkę? O tym nieco szerzej w tekście Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel typy.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel analiza bukmacherska

To, że ZAKSA nie przypomina aktualnie drużyny sprzed jednego czy też dwóch sezonów nie jest absolutnie równoznaczne z tym, iż rozgrywki Plus Ligi należą do nudnych. Wręcz przeciwnie! W ścisłej czołówce jest wyjątkowo ciasno i tak się składa, że w ramach 11. serii gier zmierzą się ze sobą dwie ekipy, których wielkim marzeniem jest stanięcie na najwyższym stopniu podium na koniec kampanii 2023/2024.

Pomarańczowi mają w tym aspekcie zresztą spore doświadczenie, gdyż to właśnie ich łupem padł złoty medal poprzedniej odsłony siatkarskich mistrzostw kraju. Wiele wskazuje na to, że powtórzenie tego osiągnięcia nie będzie należało do misji prostych. W głównej mierze właśnie z uwagi na dyspozycje warszawskiego Projektu.

Andrzej Wrona i jego klubowi koledzy to ciekawa mieszanka młodości z doświadczeniem. Wedle szumnych zapowiedzi trwające rozgrywki mają być w ich przypadku przełomowymi. Czy tak będzie w rzeczywistości? Dużo mądrzejsi w tym temacie będziemy po końcowym gwizdku niedzielnej batalii w Warszawie.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel typy bukmacherskie

To z jak wyrównanym starciem będziemy mieć prawdopodobnie do czynienia, obrazują idealnie kursy wystawione przez legalnych polskich bukmacherów. Przelicznik na wygraną każdej ze stron tego pojedynku jest dokładnie taki sam. Zakładanie się o zwycięstwo Jastrzębskiego bądź też triumf Projektu jest tym samym mocno ryzykowne.

Bardzo rozsądną opcją wydaje się pójście w stronę zakładów na liczbę rozegranych setów. Bliskość obu ekip w tabeli PlusLigi obliguje te drużyny do zaciętej rywalizacji na przestrzeni całego meczu. Uważamy zatem, że to, kto będzie mógł finalnie unieść ręce ku górze okaże się dopiero po równanej piątej partii (więcej niż 4.5 seta – 3.25 STS).

Niewykluczone, że już fragment spotkania otwierający całe zmagania udowodni wszystkim zgromadzonym w stołecznej hali, że mają do czynienia z dwoma czołowymi ekipami w stawce. Zdobycie przynajmniej 45 punktów w takich okolicznościach nie powinno stanowić najmniejszego problemu (powyżej 44.5 punktów w 1. secie – 1.45 Fortuna).

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel statystyki

Dla Jastrzębian parę ostatnich tygodni to passa niekończących się zwycięstw. O potędze aktualnych mistrzów kraju przekonali się m.in. siatkarze z Zawiercia, zawodnicy Ślepska Suwałki czy też drużyna z Czeskich Budziejowic w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

Zespół ze stolicy mimo tego, że nie jest zmuszony rywalizować jednocześnie na kilku frontach, to i tak zanotował jedną pechową przegraną. Lepsi od warszawian okazali się gracze Skry Bełchatów.

Ostanie mecze Projektu

Aluron CMC – Projekt 0:3

Projekt – Ślepsk 3:0

Skra – Projekt 3:1

Ostatnie spotkania Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski –Trefl 3:0

LUK – Jastrzębski 0:3

Czeskie Budziejowice – Jastrzębski 0:3

Ostatnie bezpośrednie pojedynki

Jastrzębski – Projekt 1:3

Projekt – Jastrzębski 1:3

Jastrzębski – Projekt 3:1

Nieco lepszym bilansem na przestrzeni paru poprzednich potyczek mogą pochwalić się siatkarze z Jastrzębia-Zdroju. Niewykluczone, że taka passa zostanie nadal podtrzymana, ale by tak się stało, potrzeba na pewno ogrom wysiłku.

PlusLiga terminarz

Byliście ciekawi, jak przedstawia się PlusLiga terminarz na parę kolejnych tygodni? Oto zatem krótkie zestawienie:

Projekt Warszawa

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa (16.12.2023)

Projekt Warszawa – Stal Nysa (30.12.2023)

Projekt Warszawa – Norwid Częstochowa (06.01.2024)

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Suwałki (16.12.2023)

Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (30.12.2023)

Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (03.01.2024)

Gdzie będzie dostępna relacja z meczu Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa?

Przekaz na żywo z tego pojedynku będzie oczywiście dostępny na antenach stacji Polsat Sport. Początek transmisji zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 10 grudnia 2023 roku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!